23.05.2016

Statistika 8. ročník

V pondělí 23. května se konala prezentace statistických šetření žáků osmého ročníku v jídelně školy. Žáci nám předložili povedené prezentace, které zpracovávali několik týdnů nejen doma, ale i v rámci hodin matematiky a informatiky. Jejich úkolem bylo zeptat se ostatních žáků naší školy nebo náhodných kolemjdoucích na tři otázky týkající se různých témat. Potom měli za úkol svá zjištění zpracovat do tabulek a grafů.
  • Náš program zahájil Marian Andrýsek z 8.B se svou prezentací „Dovolená“.
  • Co bys dělal, kdyby… ? Takové otázky pokládala děvčata z 8.D Martina Pijáčková, Alžběta Pleváková a Ludmila Gieslová.
  • Průzkum týkající se domácích mazlíčků provedla Bronislava Fajkusová z 8.C.
  •  Roční období a hudbu propojily dívky Kateřina Hajduková a Adriana Adamicová z 8.B.
  • Adam Goldmann a Lukáš Hábl z 8.A se vyptávali na otázky o počítačích, mobilech, tabletech a noteboocích.
  • Martin Húsek, Marek Bereznaj a Roman Dvouletý z 8.C zjišťovali, jaké druhy a úpravy mas nám chutnají.
  • Barbora Šoustková, Hana Andrýsková, Barbora Kolářová z 8.D srovnaly bydlení žáků matematických tříd.
  • Na otázky o mobilních telefonech nám odpověděly Klára Páčová a Tereza Štolfová z 8.A.
  • Naše znalosti literárních pojmů prověřili chlapci z 8.D Jakub Kunt, Jan Chlachula a Matěj Rachůnek.
  • Kateřina Nedomová a Kristýna Číhalová z 8.B se zajímaly o zdravý životní styl.
  • Jaké předměty ve škole máme rádi, nám prozradily Anna Chlachulová a Anna Piňosová z 8.C.
  • Karolína Bouřová a Sandra Křemečková z 8.A odhalovaly tajemství sociálních sítí.
  • Barbora Rokytová a Silvie Bělovská z 8.B představily prezentaci kniha vs. film.
  • Magdalena Sklenářová, Adriana Lakosilová a Alžběta Běhávková z 8.D se ptaly, kde nakupujeme.
  • Vojtěch Valenta a Filip Najman z 8.C zpracovali prezentaci na téma elektronika.
  • Svá zjištění ohledně fastfoodů nám ukázali Michal Vávra a Richard Bičan z 8.A.
  • Náš program završilo podrobné statistické šetření ohledně zraku, které vzniklo pod rukama Terezy Štanglové, Veroniky Krajanové a Terezy Valentové z 8.D.
Výsledky jejich práce si můžete prohlédnout níže. 1_Andrysek_dovolena 2_Gieslova_Plevakova_Pijackova_Děti VS dospělí 3_Fajkusova_domaci_mazlicci 4_Hajdukova_Adamicova_hudba 5_Goldmann_Habl_el_zarizeni 6_Husek_Bereznaj_Dvoulety_maso 7_Soustkova_Andryskova_Kolarova_jak_bydlíme 8_Pacova-Stolfova_mobily 9_Chlachula_Kunt_Rachunek_literarni_pojmy 10_Nedomova_Cihalova_zivotni_styl 11_Pinosova_Chlachulova_škola 12_Kremeckova_Bourova_soc_site 13_Rokytova_Belovska_knihaxfilm 14_Sklenarova_Lakosilova_Behavkova_supermarkety 15_Valenta_Najman_elektronika 16_Vavra_Bican_Oblíbené fastfoody 17_Krajanova_Valentova_Stanglova_zrak