10.11.2018

Technický jarmark 2018

V pátek 9. listopadu se v Uherském Hradišti konal Technický jarmark, který navštívili i někteří naši vybraní žáci. Autobus nás vyzvedl po druhé vyučovací hodině přímo před školou, nabrali jsme ZŠ Za Alejí a společně vyrazili do firmy Aircraft Industries v Kunovicích. V první části naší prohlídky nás pověření zaměstnanci zavedli do hangáru, kde mají žáci ze SŠ letecké v Kunovicích možnost si na letadlech prakticky vyzkoušet své teoretické znalosti. Všichni žáci si mohli letadla projít, posadit se v nich, v jednom byla připravena i prezentace o již zmíněné SŠ letecké. Ve druhé části jsme se už rozdělili na dvě skupiny, každá se vydala na obchůzku firmy jiným směrem. Zaměstnanec, který nás prováděl, nám vše povyprávěl, ukázal nám proces výroby letadla a samozřejmě čas od času řekl i nějaké zajímavosti, při kterých se nám všem ještě více zbystřil sluch. Po prohlídce jsme se přemístili do zasedací místnosti, kde měli zástupci ze SOU v Uherském Brodě, ze SOŠ a Gymnázia ve Starém Městě a ze SŠ letecké v Kunovicích připraveny prezentace o svých školách. Protože se do areálu firmy, kde se vyrábí letadla, každý běžně nedostane, bylo pro žáky celé dopoledne určitě přínosné. A třeba se některý z nich na své budoucí cestě rozhodne vydat právě  tímto směrem...