21.10.2024

Tradice a řemesla na Slovácku

V pondělí 21. října navštívili všichni žáci 8. a 9. ročníku akci "Tradice a řemesla na Slovácku", kde měli možnost na vlastní oči spatřit tradiční i nová řemesla, bez kterých se v dnešní době neobejdeme.

Cílem akce bylo seznámit žáky s co největším množstvím řemesel. Všechna řemesla měla svoje stanoviště a žáci si formou plnění úkolů u každého z nich postupně doplňovali křížovku a získávali penízky, za které si mohli na posledním stanovišti, u šperkaře, koupit poslední písmeno do křížovky. V závěru akce celá třída společně otevřela trezor, ve kterém na ně čekala drobná odměna v podobě upomínkových předmětů z různých stanovišť.

Mezi řemesla, se kterými se dneska děti setkaly, patřili například elektrikář, podlahář, kadeřník, bylinkář, zdravotník, zemědělec, obkladač, stavař, automechanik, kovář, kosmetička, aranžér a mnohá další.
Dětem se akce moc líbila, poodnášely si domů nejenom spoustu výrobků, ale i nových poznatků. Jen byla škoda, že nás všechny tlačil čas.