05.11.2015

Trapas nepřežiju!

Ve čtvrtek 5. listopadu navštívili žáci 6. a 7. ročníku Klub kultury v Uherském Hradišti, aby si zopakovali pravidla etikety a možná se i něco nového přiučili. Základy slušného chování byly zakomponovány do představení Trapas nepřežiju! aneb Ten řízek nezvedej.Příběhem nás provází žák 8. B Karel Louda (v podání herce Ladislava Ondřeje, kterého známe především ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde hraje Jakuba Mázla). Karel si příliš neví rady se správným chováním, a proto mu na pomoc přijíždí paní RY-PO-SLUCH (Rychlá pomoc slušného chování.), kterou ztvárnila Michaela Dolinová, známá především z TV NOVA, kde působila jako rosnička a ve Snídani s Novou nás po ránu vítala. Karel se tedy pod taktovkou paní RY-PO-SLUCH dozvídá, kdo první podává ruku, jak se chovat v kině či restauraci, jaké zásady platí při jízdě autem, seznamuje se se slušným chováním na rautu. Celým představením se nese humor a nadsázka. Věříme, že si naši žáci rozšířili znalosti z oblasti etikety a mnohé zásady brzy využijí.