Třída 5. C ve Zlíně

V úterý 25. června jsme se vydali do Zlína na výlet. Ze Starého Města jsme jeli vlakem, v Otrokovicích nás čekal jeden přestup a za chvíli jsme vystupovali ve Zlíně. Naše kroky vedly na mrakodrap, tak zvanou ,,Jedenadvacítku", kde jsme si prohlédli pojízdnou kancelář Jana Antonína Bati. Ta nás vyvezla až do posledního patra, kde jsme se rozhlédli po okolí a vyslechli si velmi zajímavý výklad o dějinách obuvnictví. Neméně zajímavé bylo též poutavé vyprávění našeho průvodce nad bronzovou maketou celého Zlína. Pak už nás čekala dobrodružná cesta výtahem zvaným páternoster a poté ještě cesta rychlovýtahem nahoru a dolů. Následoval druhý program, ve kterém jsme se seznámili s tvorbou Karla Zemana, a snad největším zážitkem pro nás byla tvroba krátké animace s dinosaury. Jako odměnu za naši píli jsme si pak dopřáli zmrzlinu, užili si zábavy na dětském hřišti a pomalu jsme se vydali na vlakové nádraží. Cesta domů rychle uběhla a ani jsme se nenadáli a byli jsme zpět u školy. Ovšem plni nevšedních zážitků z našeho zajímavého výletu.