Úspěch Katky v krajském kole MO

Žáci školy excelovali nejenom v okresním kole Matematické olympiády, ale i v krajském, do kterého všichni naši řešitelé postoupili. Konalo se 19. března na Gymnáziu Lesní čtvrť ve Zlíně. Tento den  v 9 hodin zasedlo v lavicích 42 reprezentantů čtyř okresů Zlínského kraje. Na vypracování čtyř příkladů byly 4 hodiny čistého času. Nic jednoduchého je nečekalo. Ve 13 hodin soutěž skončila, žáci obdrželi úlohy i s řešením. Tušili jsme, že Katka má správně 3 úlohy. Netrpělivě jsme proto očekávali, kdy přijdou výsledky. V úterý jsme se dočkali. Katka se stala úspěšnou řešitelkou a umístila se na krásném 5. místě. Úspěch je o to větší, že úspěšných řešitelů bylo jenom devět.  Blahopřejeme Katce k úspěchu a žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy v matematických soutěžích. Věříme, že se jim bude dařit i v dalším studiu na středních školách, na které po prázdninách nastoupí.