22.02.2010

Úspěch našich třeťáčků

V prosinci vyhlásilo Eurocentrum Zlín výtvarnou soutěž Honzíkova cesta vánoční Evropou, které se zúčastnila i 3.B třída naší školy.

Mohli jsme si vybrat některou členskou zemi Evropské unie a ztvárnit, jak tato země o Vánocích vypadá, jací lidé v ní žijí a jak tráví vánoční svátky, kdo jim nosí dárečky, apod.
Protože má St. Město družbu s městečkem Sées, volba byla jasná. Děti vyhledávaly na internetu informace o vánočních a novoročních zvycích ve Francii, vybíraly vhodné příspěvky a malovaly k výstřižkům své ilustrace. Všechno pak nalepily do velkého obrysu mapy Francie. Za sponzorskou technickou podporu bychom chtěli poděkovat panu P. Kamenickému (Elektromontáže Hakman) a paní A. Krchové (Trifid)
Z mnoha účastníků získala v kategorii 7 - 12 let 1. místo ZŠ St. Město, 3.B za dílo Noël en France.
Nejzdařilejší práce budou vystaveny v prostorách Krajského úřadu Zlínského kraje. Výstava je otevřená široké veřejnosti.
Kdy: 5. - 19. 3. 2010
Kde: Krajský úřad Zlínského kraje, tř. Tomáše Bati 21, Zlín - 16. etáž