09.01.2022

Vánoční překvapení z Francie!

Poslední den před vánočními prázdninami dorazilo pro celou třídu 8.D nečekané překvapení. Balík z Francie plný vánočních přání a malých dárečků. S paní učitelkou Chvojkovou jsme žáky navštívili ve chvíli, kdy si dopékali buchtu a radovali se z dárků, které si mezi sebou nadělili. A jaké to měli najednou nečekané překvapení! Francouzští kamarádi jim vyrobili originální přání a popřáli krásné Vánoce.   Ale ani naši žáci nezahálí a usilovně začínají pracovat na novoročním přání, ve kterém budou psát o tom, jak si užili Vánoce a jaké mají plány v roce 2022. Hezky zde žáci uplatní právě probíranou látku – budoucí čas.  Pro zpestření každý vytvoří vánoční kvíz, aby se naši francouzští kamarádi dozvěděli něco málo o našich svátcích.