12.02.2015

Večerníček v knihovně

Začátkem ledna vyhlásilo SVČ Klubko Staré Město a MěK Staré Město výtvarnou soutěž „S Večerníčkem“. Soutěž byla vyhlášena k letošnímu 50. výročí začátku vysílání tohoto pořadu pro děti. Je téměř neuvěřitelné, že s postavičkou Večerníčku se na obrazovkách setkávali už prarodiče našich žáků a každý den s ní usíná i generace současných dětí. Pevně doufám, že Večerníček bude na obrazovkách žít i nadále. Většina pohádkových postaviček z večerníčkových příběhů se stala už klasikou a některé z nich jsou vskutku nesmrtelné. Za všechny můžu jmenovat Křemílka a Vochomůrku, Macha a Šebestovou, Broučky nebo Krtečka. Právě těmito postavičkami se také inspirovali žáci 6. až 9. tříd naší školy, kteří namalovali obrovské množství krásných výkresů. Tyto výtvarné práce se představily veřejnosti na vernisáži ve středu 11. února  v Městské knihovně ve Starém Městě. Do soutěže bylo  odesláno 25 prací, bylo těžké vybrat ty nejhezčí, krásných výkresů bylo mnoho. Přestože byla účast vysoká a celkem do knihovny dorazilo velké množství výtvarných prací, naše škola, dokázala s přehledem ovládnout ve IV. kategorii  - 6.- 9. třída ZŠ první místo. 1. místo: Barbora Zapletalová, 8. B Barči z celého srdce gratuluji a doufám, že si krásnou a hodnotnou cenu užije. Pro ty, kteří by výstavu rádi viděli, máme dobrou informaci, výstava potrvá až do 19. března. Seznam odeslaných výtvarných prací:
  1. Kateřina Kročilová, 8. C
  2. Martin Húsek, 7. C