Velikonoce ve Francii, aneb konečně jsme se balíčku dočkali!

„Paní učitelko, kdy už nám přijde nějaký balíček?“ To je velmi oblíbená otázka žáků třídy 7. A a 7. B, kteří se v posledních dnech nemohli dočkat velikonočních přáníček. A dočkali se! Tento týden přišel velký balík s přáníčky, dárečky, čokoládami a velikonoční knížkou, ve které jsme se dočetli, jak se ve Francii slaví Velikonoce. Každý z žáků pak do knihy vložil jarní básničky a fotky květin z vlastních zahrádek. Naši žáci se s velkým nadšením pustili nejen do ochutnávání čokolád, ale také do sepisování našich velikonočních tradic. Ví, že si musí pospíšit, protože se francouzští žáci brzy vrací po dvoutýdenních prázdninách zpět do školy. Někdy je práce na projektu časově náročnější, ale v tomto případě patří žákům velká pochvala za pečlivou domácí přípravu, které si velmi vážím.