Vítězné tažení do Šumic

Chemie nepatří zrovna mezi nejoblíbenější předměty na škole. Každý rok je problém přesvědčit někoho z žáků, aby zkusil chemickou olympiádu. Letos tomu bylo naopak. V 9.D se našel jeden odvážlivec, který si šel za svým a přesvědčil mě, že se i letos do soutěže nejlepších chemiků v okrese zapojíme. Jakub Vávra si prostě řekl, že zkusí co největší počet soutěží a na  jeho  seznamu byla i chemie. Nemohla jsem couvnout a s chutí jsme se postupně pustili do plnění všech částí. Přidala se k nám Kamila Holčíková a Viktor Nuc, oba rovněž z 9.D, kteří si řekli, že to taky zkusí. Příprava na okresní kolo je poměrně náročná. Skládá se z domácí přípravy, praktické laboratorní části a testu školního kola. Po všech třech částech se Kuba a Kamča jevili jako vhodní kandidáti do okresního kola. To proběhlo v pátek  4.března na ZŠ v Šumicích. Ráno před samotným zahájením bylo tiché a cesta do Šumic rychle ubíhala. Po přivítání se všichni účastníci rozdělili na dvě skupiny. Svým dvěma želízkům v ohni jsem popřála hodně štěstí a čekala na první várku testů, kterou jsme měli za úkol opravit. Všichni  účastníci pracovali pod kódem, nikoliv pod jménem, proto bylo složité odhalit, který z testů patří Kamči a Kubovi. Krátce po obědě jsme se dozvěděli pořadí všech soutěžících. Z celkového počtu 22 účastníků bylo 14 úspěšných řešitelů. Vyhlašování probíhalo od konce. Kamča skončila na krásném 11. místě a Kuba netrpělivě čekal, zda se ozve i jeho jméno, které ne a ne zaznít. Nakonec se přeci jen dočkal! Byl jmenován jako úplně poslední, což znamenalo, že pro sebe ukořistil 1. místo! Se skromností sobě vlastní převzal první cenu v podobě bezdrátové powerbanky. Kubovi moc gratuluji za fenomenální úspěch v tak obtížné soutěži, jakou je chemická olympiáda, a Kamči děkuji za vzornou reprezentaci školy.