10.03.2018

Vlajka pro Tibet

Naše škola se stala součástí mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet vyjadřující podporu ochrany lidských práv nejen v Tibetu. V uplynulých 14 dnech měli žáci možnost zhlédnout výstavu v prostorách školy, která se věnovala především tibetským dětem a obtížnosti vzdělání v tamních podmínkách. V každé třídě se pak promítal dokumentární film Útěk z Tibetu. Představoval nesmírně obtížnou cestu malých tibetských dětí přes nejvyšší hory světa Himaláje až do dalekého Nepálu a Indie do exilových vesniček, kde se dětem dostalo vzdělání a hodnotnějšího života. Během obou týdnů navíc probíhala dobrovolná sbírka na exilové vesničky na severu Indie a Nepálu. Všem mnohokrát děkujeme za finanční příspěvek. Naše pomoc má smysl!