Vlastivědná exkurze v Praze

V rámci vlastivědné exkurze se žáci 5. ročníku vydali do Prahy.

„Ve 3:50 naše třída měla sraz u školy, protože jsme měli jet do Prahy. Jelikož jsem vstával až ve 3:20, musel jsem být hodně rychlý, abych to stihl. Naštěstí jsem přišel včas, možná i trochu brzy. Autobus, který se mimochodem jmenoval Pandabus, odjížděl asi ve 4:00…. Jeli jsme 4,5hodiny, než jsme v 8:30 zastavili nedaleko Senátu.

Chvilku jsme hledali vchod, ale naštěstí jsme ho našli. Poté nás rozdělili na dvě skupiny. Jako první jsme viděli zahradu s výry a sochami. Poté nám průvodci ukázali, jak to vlastně uvnitř senátu vypadá. Všechno jsem si pečlivě fotil. Dokonce jsem si, jako ostatní, mohl sednout do senátorské lavice.“                                            Vlastimil Foltýnek, 5.B

Poté jsme už pokračovali v putování a poznávání historie hlavního města.

U Pražského hradu jsme se podívali na výměnu stráží a prohlédli Katedrálu sv. Víta a další památky. Procházkou přes Malou Stranu jsme přišli na Karlův most. Na Staroměstském náměstí jsme obdivovali orloj se 12 apoštoly.  Královskou cestou jsme se vydali směrem k Prašné bráně. A odtud jsme zamířili na Václavské náměstí k muzeu a soše sv. Václava.

Plní nadšení a zážitků z překrásné Prahy jsme nastoupili do autobusu a odjeli domů. Děkujeme panu senátorovi Josefu Bazalovi za přijetí, prohlídku Valdštejnského paláce a zajímavý zážitek.