04.12.2014

Všeználek získal cenu poroty

V pondělí 1. prosince se redakce časopisu "Všeználek" zúčastnila 8. ročníku soutěže školních časopisů a novin. Přestože je základna naší redakce poměrně početná, na akci mohli přijet vždy jen tři žáci s doprovodem. Všeználek letos reprezentovala Vendula Manová a Markéta Sedlářová z 8. A spolu s Denisou Kneslovou z 8. D. Na předání cen jsme cestovali spolu s redakcí časopisu Smajlík z I. stupně do Brna. Už ráno měl náš autobus zpoždění kvůli počasí a my už jsme tušili, že při návratu domů to s ledovkou nebude o moc lepší, což se nám při návratu potvrdilo při bezmála dvouhodinovém zpoždění. Dešti a větru neporučíme :-) Soutěž školní časopis roku probíhala v prostorách Střední polytechnické školy v Brně. Po příjezdu se naši redaktoři zařadili po boku dalších mladých literárních talentů z celé republiky na workshopu s názvem "Příběhy v nás i kolem nás" , kterou vedl pan Robert Kostner z  Vyšší odborné školy publicistiky z Prahy. Workshop se nesl v duchu příběhu. Co musí mít každý příběh? Jak se skládá z postav, zápletek a prostředí? Co by se stalo se Sněhurkou, kdyby zrcadlo královně zalhalo? Existují ještě princové na bílých koních? A jak pomoct princezně na hrášku s nespavostí? Po skončení workshopu se všichni účastníci přesunuli do auly, kde proběhlo vyhlášení cen. Naše redakce si odnesla cenu poroty a všichni jsme měli velkou radost. Účast na této soutěži nás inspirovala a motivovala k další práci. Děkuji naší redakci za obětavou práci a doufám že v příštím roce získáme také ocenění.