Výlet na Cimburk

Ve středu 7. června se žáci čtvrtých třídy vydali na školní výlet na hrad Cimburk. Všichni jsme byli v napětí, jaké počasí nás čeká. Naštěstí nepršelo. Již cestou děti plnily zadané úkoly z pracovního listu. Zjišťovaly mimo jiné, kterými vesnicemi jsme projeli. Z parkoviště U Křížku jsme vyrazili směrem na hrad. Pozorovali jsme živočichy, poznávali stromy, poslouchali zvuky kolem nás a také vnímali vůně, které nás obklopovaly. Při prohlídce hradu se nám otevřely krásné výhledy do okolí. Cestou zpět jsme zavítali ke studánce a také ke skále Kozel, kde jsme zkoumali původ pojmenování tohoto zajímavého skalního útvaru. Vrátili jsme se k autobusu, nastoupili na cestu zpět a strhl se takový liják, že bychom se před ním neukryli ani v pláštěnce či pod deštníkem. Ve Starém Městě už nebylo po dešti ani památky, tak jsme mohli v klidu vystoupit a vydat se do svých domovů.