Ve středu ráno 24. června 2026 jsme nasedli v 8:00 hodin do autobusu směr Luhačovice. Téměř 40 šikovných kluků a holek z naší školy bylo vybráno za své studijní či sportovní úspěchy, umístění v různých soutěžích a olympiádách z jednotlivých předmětů, za čtyřletou práci pro školu... Naším cílem bylo tentokrát lázeňské město Luhačovice. Po příjezdu na autobusové nádraží jsme vyrazili ochutnat některé luhačovické prameny. Došli až na kolonádu, kde byl krátký rozchod. Poté následoval přechod od pavilonu Vincentky ke koupališti DUHA v Pozlovicích, kde jsme se mohli ponořit do čisté a příjemné vody krásného koupaliště Duha, které se nachází v těsné blízkosti luhačovické přehrady. Po asi 4 hodinách střídavého namáčení a sušení jsme unaveni sedli do autobusu a směřovali zpět do Starého Města. Věříme, že si děti výlet užily. Pro "deváťáky" to byla poslední možnost, ale ti mladší budou mít příležitost zase v příštím školním roce. A my opět vymyslíme nějaký nový turistický cíl, kam se společně podíváme.