27.06.2024

Výlet za odměnu - Znojmo 2024

V úterý ráno 25. června 2024 jsme nasedli v 7:00 hodin do autobusu směr Znojmo. Celkem 40 šikovných kluků a holek z naší školy bylo vybráno za své studijní či sportovní úspěchy, umístění v různých soutěžích a olympiádách z jednotlivých předmětů, za čtyřletou práci pro školu... Naším cílem byla tentokrát jižní Morava. Po příjezdu do Znojma jsme se pěšky přemístili ke Znojemskému podzemí a absolvovali jedinečnou prohlídku tohoto zajímavého turistického cíle. Následovala krátká prohlídka historického centra města, včetně rotundy sv. Kateřiny, znojemského hradu a Rajské vinice. Poté už nám zbýval jen krátký přejezd a mohli jsme se ponořit do čisté a příjemné vody krásného znojemského koupaliště Louka, které se nachází v těsné blízkosti unikátního objektu Louckého kláštera. Po asi 4 hodinách střídavého namáčení a sušení jsme unaveni sedli do autobusu a směřovali zpět do Starého Města. Věříme, že si děti výlet užily. Pro "deváťáky" to byla poslední možnost, ale ti mladší budou mít příležitost zase v příštím školním roce. A my opět vymyslíme nějaký nový turistický cíl, kam se společně podíváme.