Výřečnost je ozdobou ducha (Seneca)

V pondělí 24. 4. 2023 se sešli nejlepší řečníci osmých a devátých tříd na školním kole řečnické soutěže Mladý Demosthenes. Šesnáctka nejlepších z třídních kol šla porovnat své dovednosti v mluveném projevu. Nejlepší řečnicí se stala Aneta Měrková z 9. D, která minutu mluvila o setkání s upíry. Na 2. místě se umístil Dominik Sládek z 8. D, který se zamýšlel nad tématem Když zasáhne nemoc. O 3. místo se podělili dva řečníci Jan Horák z 8. D a Michal Giesl z 9. D. Honza si vylosoval téma Já a televize/počítač. Míša nám povyprávěl velmi hezky a dlouho o svém oblíbeném učiteli. Děkujeme všem řečníkům za příjemně strávené odpoledne, kdy porota zjistila, že rozhodnout o nejlepším Demosthenovi nebylo vůbec lehké.