Výukový program Z farmy na náš stůl tříd 3.A a 3.B

Dne 20. a 21. března se třídy 3.A a 3.B zúčastnily výukového programu s názvem Z farmy na náš stůl, aneb zdravě-hravě o původu a zpracování potravin. Tento projekt je financován Ministerstvem zemědělství a pořádá ho Centrum ekologické výchovy Žabka při SVČ Klubko Staré Město. Program byl rozdělen na dvě vyučovací hodiny. V první hodině se žáci seznámili s těmito tématy: - pět klíčů k bezpečnému stravování; - odkud se bere jídlo na náš stůl; - produkty, zásady jejich zpracování a uchování; - zdravé stravování. Hravou formou se žáci obeznámili s původem některých potravin a  jejich zpracováním. Na konci programu pod vedením lektorek připravili zdravou svačinku s využitím místních surovin (vločky s jogurtem, chleba s máslem, smoothie, rohlíky s mrkvovou pomazánkou). Vyrobenou zdravou svačinku si žáci snědli a zhodnotili, jak jim chutnala. Celý výukový program žáky velmi zaujal. Závěrem většina z nich souhlasila, že jednu ze zdravých svačinek připraví doma jako překvapení pro své rodiče. V měsíci květnu tento program čeká i žáky třídy 3.C a 3.D.