Vzdělávací aktivity žáků II. stupně od 8.6.2020

Vážení rodiče, dne 27. května 2020 byla vydána MŠMT ČR aktualizace k „Podmínkám provozu základních škol v období do konce školního roku 2019/2020“ a zní takto:   Žákům II. stupně bude od 8.6.2020 umožněna přítomnost v základní škole zejména z těchto důvodů:
  • Individuální nebo skupinové (opět do 15 žáků) konzultace nebo setkání s vyučujícím navazující na vzdělávání na dálku (objasnění nebo upevnění učiva, zadání samostatného učení mimo školu) a v souvislosti s hodnocením vzdělávání za školní rok 2019/2020.
  • Socializační aktivity.
  • Vyzvednutí školních potřeb nebo jiných osobních věcí žáků, které z důvodu zákazu osobní přítomnosti žáků zůstaly ve škole.
  • Odevzdání a převzetí učebnic, učebních pomůcek a školních potřeb.
  • Předání vysvědčení za 2. pololetí školního roku 2019/2020.
S ohledem na občasný a krátkodobější charakter výše uvedených aktivit nemusí být skupiny žáků II. stupně neměnné. Při prvním vstupu do školy předloží žák čestné prohlášení - viz příloha, webové stránky školy.  Dovolujeme si Vás požádat, abyste nám obratem, nejpozději do 4. 6. 2020 do 12:00 hod., podali informaci o tom, zda souhlasíte s docházkou svého dítěte na „Vzdělávací aktivity žáků II. stupně“ od 8. června 2020. Učiníte tak prostřednictvím elektronické žákovské knížky na adresu třídního vyučujícího - odpovězte na tuto zprávu ve formě: Souhlasím s docházkou mého syna/dcery ke Vzdělávacím aktivitám žáků II. stupně.
  1. Provoz školy a organizace vzdělávacích aktivit
Doba vzdělávacích aktivit je stanovena na dny pondělí - čtvrtek odpoledne od 13:00 – 14:40 hod. s možností osobní konzultace do 15:30 takto: 6. ročník – 8.6., 15.6. a 25.6. 7. ročník – 9.6., 16.6. a 24.6. 8. ročník – 10.6., 17.6. a 23.6. 9. ročník – 11.6., 18.6. a 22.6. Každý pátek je vyhrazen pro osobní konzultace dle dohody s vyučujícím. Odevzdání učebnic je plánováno na poslední termín vzdělávacích aktivit daného ročníku.
  1. Vysvědčení bude žákům II. stupně předáno 30. 6. 2020 dle harmonogramu, který obdrží žáci při vzdělávacích aktivitách a bude též zveřejněn na webových stránkách školy.
  2. Obědy žákům nebudou poskytovány.
  3. Neúčast žáka na konzultaci je nutné omluvit u třídního učitele
  4. Během pobytu žáků ve škole je nutné dodržovat základní hygienická pravidla - viz „Metodický pokyn MŠMT“.
  5. Jelikož škola stanoví zásady provozu v šatnách, na chodbách, na toaletách a ve třídě, je nezbytně nutné tato pravidla dodržovat - viz „Metodický pokyn MŠMT“.
  6. Žádáme Vás, abyste vyplnili FORMULÁŘ, který Vám zasíláme v příloze. Je to ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ „O NEEXISTENCI PŘÍZNAKŮ VIROVÉHO INFEKČNÍHO ONEMOCNĚNÍ A VYLOUČENÍ OSOB S RIZIKOVÝMI FAKTORY.
Kompletně vyplněný formulář opatřený podpisy zákonných zástupců přinesou Vaše děti v den 1. nástupu do školy. Pokud formulář nebudou mít, nebude jim umožněn vstup do školy.
  1. Doporučujeme Vám pečlivé přečtení manuálu: OCHRANA ZDRAVÍ A PROVOZ ZŠ DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020.
  2. Škola se bude řídit hygienickým a protiepidemiologickým doporučením MŠMT k provozu školského zařízení v tomto období.
příloha čestné prohlášení ochrana_zdravi_zs_aktualizace