26.10.2011

Záložka do knihy spojuje školy

V měsíci říjnu se naši žáci zapojili do projektu "Záložka do knihy spojuje školy", který letos po třetí vyhlásila Pedagogická knihovna J. A. Komenského v Praze a Slovenská knižnica v Bratislavě.
Cílem projektu je navázání nových kontaktů mezi českými a slovenskými školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložky. Do projektu jsme zapojili třetí až deváté třídy, celkem tedy 520 žáků. Podle počtu přihlášených dětí nám byla vybrána Základná škola Turzovka. Poutní město Turzovka leží na rozhraní Slovenska, Česka a Polska, asi 150 km od Starého Města. V hodinách výtvarné výchovy tvořili naši žáci záložky různými způsoby a technikami pro své nové kamarády ze Slovenska. Ke konci měsíce došlo k výměně. Nyní se záložky vystavují jak na Slovensku, tak i u nás ve škole. Z Turzovky již přišla pochvala od dětí, že se jim záložky líbí. I slovenské záložky vzbudily, nejen u dětí, ale i pedagogů, obdiv. Na snažení při výrobě záložek a na samotné výtvory se můžete podívat do galerie naší školy, nebo si prohlédnout i naši partnerskou školu na webových stránkách www.zsturzovka.edupage.org. Spolupráce se zahraniční školou byla velmi příjemná, proto budeme rádi za další společné projekty. Seznámení se ze slovenskými zvyky, tradicemi a jazykem bude pro naše žáky víc než přínosné.