Září s nádechem Francie

V rámci e-Twinningového projektu čekalo po prázdninách na žáky 7. A a 7. B velké překvapení - tzv. Culture box. Jedná se o krabici, do které nám naše partnerská škola zabalila rozmanité francouzské věci. Díky ní jsme tak mohli blíže nahlédnout do  prospektů a mapek daného města, letáků z obchodů a zejména ochutnat různorodé sladkosti. Mezi méně oblíbené ale patřila místní specialita ve formě pravé lékořice. Na její chuť budou žáci jistě dlouho vzpomínat. Každý z žáků obdržel od svého korespondenta malou pozornost se vzkazem a popisem, proč mu danou věc posílá. Dárky byly velmi milé, někteří žáci dostali symbolický přívěsek v podobě Eiffelovky, kšiltovky z cyklistického závodu Tour de France anebo hrací karty. Od října nás čekají noví francouzští kamarádi na dopisování a s tím i nový projekt zaměřený na týmovou spolupráci a vzájemné poznání rozdílných kultur. Jména máme rozdělena, tak hurá do toho. První informativní dopisy, kde se žáci představí, už se rýsují a my se nemůžeme dočkat na první zásilku ze zahraničí.