04.12.2014

Zážitkové dny pro deváťáky

V úterý 2. prosince  se deváťáci zúčastnili Zážitkových dnů na Střední škole průmyslové, hotelové a zdravotnické v Uherském Hradišti. Po příjezdu na místo naše žáky čekalo přivítání v aule školy, kde je přivítal zástupce ředitele. Po zhlédnutí krátkého propagačního filmu o škole byli žáci rozděleni do jednotlivých skupin, které vedli studenti posledních ročníků SŠPHZ a provedli je po jednotlivých stanovištích. Technické stanoviště žáky seznámilo s učebnami vybavené nejnovější technikou. Podívali se na PLC panel, krátké výukové filmy atd. Nejvíc ale zaujal 3D skener a 3D tiskárna. Zdravotnické stanoviště nabídlo žákům praktickou ukázku první pomoci a šátkování, resuscitace a péči o rány. Všeobecně nejoblíbenějším stanovištěm je gastro a služby. Naši žáci si sami mohli vyzkoušet výrobu chuťovek, tvarovaní z cukrářské hmoty zdobené perníčků  a další. Po náročném programu si všichni mohli odpočinout u míchaného nápoje a palačinky ve společenské místnosti. Po celou dobu programu žáci soutěžili a sbírali body za splněné úkoly. Program byl zakončen opět v aule, kde proběhlo vyhlášení výsledků soutěže a udělení ceny vítězům. SŠPHZ  se odprezentovala velmi dobře a věřím,  že někteří z našich žáků si tuto školu vyberou jako své další působiště.