28.01.2016

...že tu býval zbojník, jmenoval se Janík

Část jedné z písně, kterou si mohli žáci ve středu 27. ledna poslechnout v muzikálu Malované na skle v Městském divadle Zlín, kam se po druhé vydal divadelní kroužek. Muzikál diváky seznamuje s postavou Jánošíka, který svůj život obětoval zbojničení a lásce. Jánošík se narodil v malé vesničce a už jako malý se chtěl stát zbojníkem. Jeho život byl v rukou ďábla a anděla, kteří se mezi sebou neustále dohadovali o jeho osudu. Jen co Jánošík povyrostl, začal se zajímat o děvčata. Poprvé se zamiloval do dívky, která byla sice krásná, ale chtěla po něm, aby zamordoval jejího budoucího manžela. To mu jeho čest nedovolila. Zamiloval se podruhé. Tato dívka dávala Jánošíkovi pro ostatní nesplnitelné úkoly, např. nanosit sítem všechnu vodu z moře do jezera, vytesat do skal podobiznu jejího otce. Vše Jánošík dokázal. Jediné, čeho se ale nikdy nevzdal, bylo zbojničení. Jeho mladý život si vzala věrná žena všech lidí - Smrt. A jak umřel? Na šibenici, u kata...? Co příběh o Jánošíkovi, to jiný konec. Gabriela Chybíková, VI. A Muzikál plný folklorních i rockových písní, výborně sehraných tanců a zpěvu žáci opět ohodnotili potleskem ve stoje. Herci nám přidali ještě jednu písničku a v autobuse nám tóny písní zněly v uších až do Starého Města.