Zeměpisná olympiáda – kat. C (8., 9. ročník)

Ve středu 8.12. se konala Zeměpisná olympiáda pro žáky osmého a devátého ročníku. Pro žáky byly připraveny dvě části, ve kterých mohli účastníci získat maximálně 70 bodů. První část byla zaměřena na práci s atlasem, ve které si žáci ověřili praktické dovednosti s atlasem. Druhá část obsahovala písemný test geografických znalostí, jehož úkolem bylo zjistit, jak žáci zvládají pracovat s teoretickými poznatky získanými v hodinách zeměpisu. Účastníků se na školním kole sešlo 57 a zaplnili tak celou školní jídelnu do posledního místa. Na prvních třech pozicích se umístili žáci devátého ročníku v následujícím pořadí:
  1. místo – Jakub Vávra, IX.D
  2. místo – Lukáš Malý, IX.D
  3. místo – Michal Pokorný, IX.C
Tito žáci budou naši školu reprezentovat v okresním kole, které proběhne do konce března 2022. Všem úspěšným řešitelům gratulujeme a děkujeme za skvělou účast!