08.12.2010

Zima s Josefem Ladou

Výstava v Galerii Slováckého muzea.Dne 7. prosince navštívili žáci druhého ročníku výstavu díla Josefa Lady. Při prohlídce jsme měli možnost prohlédnout si sto třicet vystavovaných obrazů, kreseb a ilustrací, mezi kterými nás poutavě prováděla Mgr. Marie Martykánová. Navštívili jsme krajinu rodné vesnice Josefa Lady Hrusice a její obyvatele v různých ročních obdobích, také jsme nakoukli do pohádek za Honzou, hastrmany, čerty a draky. V říkadlech z našeho raného dětsví jsme zavítali do světa zvířat. S výstavou, která se všem dětem moc líbila, jsme se rozloučili promítanými pohádkami Josefa Lady. Hned po příchodu do školy jsme si každý napsali jedno říkadlo a vytvořili jsme k němu ilustraci. Ještě ten den jsme také prověřovali svou domácí knihovnu, kdo najde více knih od Josefa Lady.